Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 08:11   Güncelleme : 01-06-2021 08:11

YENİ TESCİL ÇELTİK TOHUMU YAYIM PROJESİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığı desteklediği, Karadeniz Teknik Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kızılırmak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından uygulanan ”Yeni Tescil Çeltik Tohumu Yayım Projesi” eğitim toplantısı gerçekleştirildi

YENİ TESCİL ÇELTİK TOHUMU YAYIM PROJESİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığı desteklediği, Karadeniz Teknik Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kızılırmak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından uygulanan ”Yeni Tescil Çeltik Tohumu Yayım Projesi” eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığından Nesimi ERASLAN, Karadeniz Teknik Araştırma Enstitüsü, Üniversiteden konu uzmanları, İl Müdür Yardımcısı Nuri USTAOĞLU, Şube ve İlçe Müdürleri ile teknik personel, TMO Çankırı Temsilcisi,STk temsilcileri ve çiftçilerin oluşan 58 kişinin katılımıyla zoom programı üzerinden online gerçekleştirildi.

Dr. Rasim ÜNAN tarafından yönetilen eğitim toplantısı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Zafer KAYA’ nın Çankırı’ da Tarım ve Çeltik Üretimi ile Proje hakkında bilgilendirmesi ile başlamış olup devamında, konu Uzmanları, Doç.Dr. İsmail SEZER tarafından Çeltiğin Önemi ve Yetiştiriciliği, Dr.Öğr.Üyesi Hasan AKAY tarafından Pirinçte Kalite Kavramı, Dr. Rasim ÜNAN tarafından Yeni Çeltik Çeşitleri, Serkan YILMAZ tarafından Çeltikte Gübreleme, Melih ENGİNSU tarafından Çeltikte Yeni Sulama Uygulamaları, Nagehan ÇİL TURGUT tarafından Çeltikte Yabancı Ot Mücadelesi, Özgür AZAPOĞLU tarafından Dünyada Çeltik: Amerika Örneği konularında sunum yapıldıktan sonra soru ve cevapla tamamlanmıştır.