Eğitim
Giriş Tarihi : 03-11-2021 11:14   Güncelleme : 03-11-2021 11:14

Uluyazı Kampüsünde Kızılay Haftası Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Uluyazı Kampüsünde Kızılay Haftası Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Uluyazı Kampüsünde Kızılay Haftası Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası çerçevesinde kan bağışına destek olmak ve kan haftası konusunda farkındalık yaratmak amacı ile ÇAKÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü tarafından Türkiye Kızılay Derneği 1 Kasım Pazartesi günü Üniversitemiz Eldivan Kampüsüne, 2-3 Kasım Salı-Çarşamba günleri Uluyazı Kampüsüne, 4 Kasım Perşembe günü Taşmescit Kampüsüne davet edildi.

 Uluyazı Kampüsü Merkezi Derslikler önünde kurulumu yapılan Kan Bağış Otobüsüne kan bağış kampanyası kapsamında personel ve öğrenciler hastalara umut olacak kanların toplanması için katkı sağladılar.

 Program konuğu Uzm. Biyolog Gonca Gümüş tarafından verilen açık hava semineri ile üniversitede kan bağışı bilincinin oluşturulması amaçlandı.

 Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Laborant Gonca Baş tarafından kan grubunu bilmeyen öğrenci ve personellere kan grubu tayini yapıldı. Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü tarafından kan yapıcı etkisi olan kuru üzümler külahta öğrenci ve personellere dağıtıldı.

 ÇAKÜ Rektör V. Prof. Dr. Mehmet Erdem Sağlık Şube’nin açmış olduğu standı ziyarette bulunup kan bağışının önemini Ayten Kayar üniversite öğrencilerine yönelik yapılan eğitim ve tanıtım faaliyetleri gibi farkındalık çalışmalarının önemini vurguladı.

 Genç Kızılay gönüllü öğrencileri Kızılay çadırı açarak Genç Kızılay Derneği’ne üye kaydı yaptılar ve konu ile ilgili broşür dağıtarak kan bağışı mücadelesine destek oldular.