Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-06-2021 15:02   Güncelleme : 02-06-2021 15:02

TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (TDİOSB) HAKKINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI

İl Müdürlüğümüz tarafından Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi

TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (TDİOSB) HAKKINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI

İl Müdürlüğümüz tarafından Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

28 Mayıs 2021 tarihinde Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Halil TEKİN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, Ziraat Odası Başkanı Nejat GAMZELİ, Belediye Meclis Üyesi Muhammed Yavuz İNCİ ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli katılım sağladı.

İlimize kazandırılması planlanan Seracılık Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelince bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Sunum kapsamında seracılık faaliyetlerinin yüksek verim yönü ve ekonomik getirisi bakımından Seracılık TDİOSB’nin ilimize katma değer kazandıracak bir proje olduğu belirtildi. İlimizin ulaşım ağlarına yakınlığı, pazara yakınlığı ve kurulacak alternatif alanların çeşitliliği gibi avantajlara sahip olduğu, bu avantajları kullanarak yeni üretim alanları ve istihdam alanlarının kazandırılabileceği değerlendirildi.

TDİOSB’lerin diğer OSB’lerin faydalandığı tüm teşvik ve muafiyetlerden yararlanabileceği belirtildi. KDV, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, bina ruhsat harcı vb. giderlerden muafiyet sağladığı gibi aynı zamanda KKYDP programı kapsamında 3.000.000 TL’ye kadar hibe başvurusu, Ziraat Bankasından 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli %100 sübvansiyona kadar varabilen kredi imkanlarından da yararlanılabilecek.