Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-02-2022 17:52   Güncelleme : 17-02-2022 17:52

TARIM SEKTÖRÜ PAYDAŞLARI İLE TARIMIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ.

TARIM SEKTÖRÜ PAYDAŞLARI İLE TARIMIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ.

TARIM SEKTÖRÜ PAYDAŞLARI İLE TARIMIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce tarım sektörü paydaşları ile tarım ve hayvancılığın sorunları ve çözüm önerileri i le alakalı bir toplantı düzenlendi.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 16 Şubat 2022 tarihinde yapılan toplantıya, İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve başkanları ile il Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri katıldılar.

Düzenlenen toplantıda İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün; daha önce yapılan toplantılarda bakanlığımıza iletilmek üzere hazırlanan sorunlar ve bunlardan çözüme kavuşan konular üzerinde ayrıntılı bilgiler verdi. Ayrıca İl Müdürlüğümüzce belirlenen sorunları aktardı.

İl Müdürümüz Dr.Hüseyin Düzgün konuşmasında özetle; “Tarımda istenilen başarıya ulaşmak, tarımda bazı şeylerin adını İlimiz adına duyurabilmek ve bir tarımsal güç oluşturabilmek amacıyla İlimizde bulanan mevcut tarım sektörü paydaşlarının yani siz STK’ların da taşın altına elinizi koymanız gerekmektedir. Bu konuda biz İl Tarım ve Orman müdürlüğü olarak her zaman desteğe hazırız. Toplantıdan amacımız İlimizin tarımdaki sorunlarını, problemlerini ortaklaşa belirlemek ve çiftçimize hizmet etmektir” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve başkanları kendi alanlarında belirledikleri sorunları ve çözüm önerilerini toplantıda dile getirdiler.