Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 16:47   Güncelleme : 08-11-2021 16:47

Sosyal Medya Kullanımı Çalıştayı Tamamlandı

Sosyal Medya Kullanımı Çalıştayı Tamamlandı

Sosyal Medya Kullanımı Çalıştayı Tamamlandı

5 Kasım 2021 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda açılış programı gerçekleştirilen “Sosyal Medya Kullanımı Çalıştayı” 6 ve 7 Kasım 2021 tarihlerinde online olarak devam etti ve tamamlandı.

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan çalıştayın ilk gününde Prof. Dr. Harun YAKIŞIK moderatörlüğünde ‘’Sosyal Medya ve Bilgi Kullanımı’’; Doç. Dr. Cemil LİV moderatörlüğünde ‘’Sosyal Medya ve Mahremiyet’’ ve Prof. Dr. Ertan BEŞE moderatörlüğünde ‘’Sosyal Medya ve Toplum’’ oturumları yer aldı. İkinci gün ise Dr. Öğr. Üyesi Zeynep YÜKSEL moderatörlüğünde ‘’Sosyal Medya ve Çocuk’’; Prof. Dr. Zuhal Yonca ODABAŞ moderatörlüğünde ‘’Sosyal Medya ve Etkileşim’’ ve Dr. Öğr. Üyesi İdris Hakan FURTUN moderatörlüğünde ‘’Sosyal Medya ve Güncel Hususlar’’ oturumları gerçekleştirildi.

Oturumlarda Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Dr. Mustafa Bülent DADAŞ, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet KÖSE, İbn Haldun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet BOZKURT, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş PARSA, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan KARAKOÇ, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent DİLMAÇ, Prof. Dr. Adnan Bülent BALOĞLU, Prof. Dr. Bünyamin AYHAN, Prof. Dr. Hakan Erkuş,  Prof. Dr. Mehmet Emin AY, Doç. Dr. Ertuğ CAN, Doç. Dr. Mehmet Emin ERENDOR, Dr. Öğr. Üyesi Nurten İNCE AKMAN, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Derviş DERELİ, Dr. Muhammed Fatih KARAKAYA, Av. Nurdan Ayşe ÖZTÜRK, Psk. Gülbahar SUBAŞI, Tolga Akkuş gibi alanında uzman isimler konuştu.

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi YouTube kanalında kayıtları yer alan oturumlarda sosyal medya konusunun disiplinlerarası bir şekilde ele alındığı çalıştay, Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi Müdürü Dr. Muhammet Ali Asar’ın teşekkür konuşması ile sona erdi.