Spor
Giriş Tarihi : 23-12-2021 21:07   Güncelleme : 23-12-2021 21:07

SOFRALAR BİRLİKTE ŞENLENİYOR

SOFRALAR BİRLİKTE ŞENLENİYOR

SOFRALAR BİRLİKTE ŞENLENİYOR

Çankırı GSB Yurtlarında kalan gönüllü öğrenciler, kendileri için pişen yemekleri “KOMŞUM PROJESİ” kapsamında düzenli olarak Çankırılı komşularıyla paylaşıyor.
Hacı Murad-ı Veli Yurdu öğrencileri tarafından başlatılan projede, kendileri için hazırlanan yemekleri, hijyen kuralları çerçevesinde özenle paketleyip tek tek belirledikleri komşularına teslim ediyorlar.
Gönüllü öğrenciler tarafından bu projenin asıl amacının, israfın önlenmesi ve öğrenci vatandaş ilişkilerinin gelişiminin önemine değinen gönüllü öğrenciler, “Çıkan yemekleri sıcak bir şekilde paketleyip o gün tespit ettiğimiz komşu ailelere ulaştırıyoruz Ulaştıklarımız arasında aileler ve öğrenciler var. Uygun gördüğümüz kim varsa o gün herkese yemek verebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bu tür sosyal projelerin insani değerleri sağlamlaştırdığını ifade eden öğrenciler “Hayata geçirdiğimiz bu çalışmayla hem israfı önlüyoruz, hem de insanlarımızın yüreğine dokunuyoruz. İnsani ve vicdani değerleri kapsayan bu projede bizlere destek olan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, İl Müdürlüğümüze ve Yurt kadrolarına çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir projenin içerisinde yer almaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.