Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2021 16:56   Güncelleme : 21-12-2021 16:56

Rektör Çiftçi Türkiye’nin Akademi Ödüllerinin Sahibini Bulduğu Törene Katıldı

Rektör Çiftçi Türkiye’nin Akademi Ödüllerinin Sahibini Bulduğu Törene Katıldı

Rektör Çiftçi Türkiye’nin Akademi Ödüllerinin Sahibini Bulduğu Törene Katıldı

İlki Aralık 2019’da gerçekleştirilen ve 2 yılda bir düzenlenmesi planlanan İlim Yayma Ödülleri’nin ikincisi Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın yanı sıra akademi, bilim, sanat, iş dünyası ve siyaset camiasından çok sayıda isimin bir araya geldiği ödül törenine Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi de davet edildi.

2021 İlim Yayma Ödülleri Töreni`nde, ödül sahiplerini tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir neslin yetişmesi misyonuyla yürüttüğünüz çalışmalarda ömrüm vefa ettikçe yanınızda olacağım. Nesiller boyunca elden ele taşınan bu hizmet bayrağı inşallah bizden sonra da aynı şekilde dalgalanmaya devam edecektir.” dedi.

Türkiye’nin ekonomik kalkınmasının ve toplumsal refahının sağlanmasında yerli ve milli imkanların yaygınlaştırılmasını, evrensel nitelikte bilginin üretilmesini, kıymetlendirilmesini ve topluma kazandırılmasını teşvik etmek amacıyla bilimsel çalışmaları öne çıkarmak ve kişileri taltif etmek gayesi ile gerçekleştirilen İlim Yayma Ödüllerinin 2.sinde Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri ödülünün sahibi Prof. Dr. Mustafa Soylak, Sosyal Bilimler ödülünün sahibi Doç. Dr. Hümeyra Özturan olurken, büyük ödülün sahibi ise Prof. Dr. Zekai Şen oldu.

Programın ardında programa ilişkin duygularını ifade eden Rektör Çiftçi; “Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı İlim Yayma Ödülleri programını iştirak ettik. Ödüle layık görülen akademisyenlerimizi kutluyorum. Özellikle Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri alanında ödüle layık görülen ve aynı alanlarda çalıştığımız Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Soylak hocamı ayrıca kutluyorum. Tüm ilim camiası olarak vatana, millete, ülkemize ve dünyaya nitelikli bilgi ve teknolojileri üretilmesini diliyorum. Bu hususlarda ülkemizin potansiyelleri itibariyle lokomotif görevi üstleneceğine inancımın tam olduğunu belirtmek istiyorum.” dedi.