Eğitim
Giriş Tarihi : 13-04-2022 21:58   Güncelleme : 13-04-2022 21:58

Rektör Çiftçi İftar Programında Çankırı Basınını Ağırladı

Rektör Çiftçi İftar Programında Çankırı Basınını Ağırladı

Rektör Çiftçi İftar Programında Çankırı Basınını Ağırladı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı’da görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Uluyazı Kampüsü`nde düzenlenen iftar programına Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, ÇAKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Ünal Hendek, İletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Salih Sarıcaoğlu ile Çankırı’da görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

 Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Rektör Çiftçi ve gazeteciler şehir, üniversite ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak sohbet ettiler.

Şehir ve Üniversiteyi birlikte geliştirmek istediklerini ve bu anlamda tüm paydaşlarla sürekli iletişim halinde olduklarını vurgulayan Rektör Çiftçi, “ Biz Üniversitemizi nicelik ve nitelik olarak geliştirmek amacıyla tüm plan programımızı yaptık. Bu anlamda niteliğimizi artıracak 4 yeni akademik birim dosyamızı YÖK’e sunduk. Bunlar onaylandığı takdirde ÇAKÜ’nün büyümesi bambaşka bir boyut kazanacak. Bu gelişmeye şehrimizin öncelikle sosyal donatı ve barınma olanakları itibariyle ile hazır olması gerekiyor.

Biz hem fiziki anlamda hem de iletişim açısından ulaşılabilir bir üniversite olmayı çok istiyoruz. Bunun için de kampüsümüzü hem yaya hem araç trafiği için alternatif iki yolla şehrimize bağlıyoruz. Tüm paydaşlarımızla birlikte ortak akıl bağlamında yönetim anlayışımız devam ediyor. Bu ortak akıl yönetim anlayışımızın en önemli ayaklarından biri de kamu adına gözlem yapan siz değerli basın mensuplarımızsınız. Sizlere de bize gösterdiğiniz teveccüh ve faaliyetlerimizi kamuoyuna özverili bir şekilde yansıttığınız için teşekkür ederim. “dedi.

İftar sonrası da değerlendirmelerde bulunan Rektör Çiftçi, “ Ramazanın ruhundan, bereketinden istifade etmek ve değerli basın mensuplarımız ile fikir alışverişinde bulunmak için böyle güzel bir akşamda bir araya geldik.  Programımıza katılan tüm basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.  Biz dış ve iç paydaşlarla birlikte üniversiteyi çok iyi bir noktaya getireceğimiz inancındayız. Bu anlamda değerli basın mensuplarımız bizim için en önemli paydaşlardır. Yaptıkları haberler ve bizlere sundukları fikirlerle üniversitemize katkı sağlamaktalar ve tanıtımımızı yapmaktalar.  El birliği ile Çankırı’ya, Üniversitemize ve memleketimize faydalı olmaya çalışıyoruz.

 Gelecekte de Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi için hangi platformda hangi odak noktası üzerine büyümemiz gerektiği hususunda da fikir teatisinde bulunuyoruz. Bu tür toplantılarımız sürekli devam edecektir. Ben bu gelişim için emek ve çaba sarf eden ,fikir üreten herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. “şeklinde konuştu.

Gazeteciler adına söz alan Çankırı Postası İnternet Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Şeker, manevi atmosferi çok yüksek olan bir ramazan akşamında kendilerini misafir eden Rektör Çiftçi’ye hem böyle bir akşam hem de kendilerine Çankırı’yı Çankırı Karatekin Üniversitesini konuşma fırsatı sunduğu için teşekkür ettiklerini, ayrıca yüksek lisans öğrencisi bir ÇAKÜ’lü olarak çok mutlu olduğunu söyledi.

Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı ve Karatekin Gazetesi Muhabiri Murat Demir’de “Bu güzel davet için Sayın Rektörümüze ve Üniversitemize teşekkür ediyoruz.  Güzel bir akşam geçirdik. Yaptığımız sohbette Çankırı olarak eksikliklerimizi, yapılması gerekenleri ortaya koyduk. Bazı eksikliklerimizin hala devam ettiği noktasında birleştik.  Özellikle ulaşım ve konut sorunun aciliyeti bir kez daha ortaya çıktı.  Bu iki sorun üniversite dışında ki irade tarafından çözüldüğünde Sayın Rektörümüzden aldığımız bilgiler ışığında şu bir gerçek ki, 2007 yılında kurulan Üniversitemiz 50 – 60 yıl önce kurulan köklü üniversitelerin kat be kat önüne geçebileceği bariz bir şekilde görülüyor.

Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

TRT Haber Muhabiri Hilmi Çelikel ise, Çankırı basını ve üniversite yönetimi olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne yapılacak yeni yatırımlar ve vizyon projeler ile gelecek stratejileri adına fikir alış  verişi fırsatı buldukları böyle güzel bir akşam için Rektör Çiftçi ve ekibine teşekkür ettiklerini söyledi.

Diğer gazetecilerde ramazanın ruhuna uygun olarak gerçekleşen iftar yemeği ve Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi adına yapılan güzel çalışmalar için Rektör Çiftçi’ye teşekkür ettiler.

.