Eğitim
Giriş Tarihi : 05-11-2021 14:37   Güncelleme : 05-11-2021 14:37

Rektör Çiftçi Gönül Coğrafyasıyla Şiir Tadında Programında Şiir Okudu

Rektör Çiftçi Gönül Coğrafyasıyla Şiir Tadında Programında Şiir Okudu

Rektör Çiftçi Gönül Coğrafyasıyla Şiir Tadında Programında Şiir Okudu

Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi tarafından  “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” nedeniyle düzenlenen “Gönül Coğrafyasıyla Şiir Tadında” programı 4 Kasım 2021 Perşembe günü 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Mutlu Genç, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, kurum müdürleri, öğrenciler, akademisyenler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından programa Türk Cumhuriyetlerinden ve diğer Gönül Coğrafyalarından video mesaj gönderen gönül dostlarının mesajları duygusal anlar yaşattı.

Program Yunus Emre’nin günümüze rehber olan sözleri ve Türk dilini ve gönül coğrafyamızı anlatan şiirlerin Nevzat Ayaz Sosyal Bilimleri Lisesi öğrencileri tarafından seslendirilmesi ile devam etti.

Programda Vali Abdullah Ayaz, Abdurrahim Karakoç’un Anadolu Sevgisi isimli şiirini Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Akif Can Gün ile birlikte seslendirirken, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ise Altın Hızma türküsü eşliğinde Orhan Seyfi Orhon’un Anadolu Toprağı isimli şiirini seslendirdi.

Vali Ayaz ve Rektör Çiftçi’nin şiirleri dinleyenler tarafından büyük beğeni alırken, programda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Lise Müdürü Volkan Kavak’ta birer şiir seslendirdi.

Program, Vali Abdullah Ayaz’a programa katkılarından dolayı hediye takdimi, toplu fotoğraf çekimi ve 100. Yıl Kültür Merkezi Fuaye Salonunda verilen mini kokteyl ile sona erdi.