Çankırı Haber
HV
27 KASIM Pazar 01:26

Rektör Çiftçi Fırat Üniversitesi`nde Gerçekleştirilen ÜAK Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

“Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Yönetim Kurulu Toplantısı” Elazığ Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştiri

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2022 01:55   Güncelleme : 25-10-2022 01:55
Rektör Çiftçi Fırat Üniversitesi`nde Gerçekleştirilen ÜAK Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

“Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Yönetim Kurulu Toplantısı” Elazığ Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

ÜAK Yönetim Kurulu Başkanı ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı başkanlığında, 13 Üniversite rektörü, 4 akademisyen ve 2 idari personelin katılımıyla Elazığ’da gerçekleşen toplantıya Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi de katıldı.

Toplantı sonrası 2022-2023 Akademik Yılı içerisinde yapılacak öğrenci odaklı projeler, teknik altyapıların geliştirilmesi, Bilimsel projeler, değişim programları ve bölgesel odak noktaları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, “  Yükseköğretimin önemli kurullarından olan Üniversitelerarası Kurul” toplantısını bu ay tarihi, kültürü ve doğal zenginlikleri ile önemli bir mirasa sahip olan Elazığ ilimizde Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdik.  Kurul Başkanımız Prof. Dr. Prof. Dr. Mustafa Alişarlı başkanlığında gerçekleştirdiğimiz toplantıda alınan kararların akademi camiamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu kurulun en dinamik üyelerinden olan Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak akademi dünyasına ve öğrencilerimize yeni katkılar sunma ve daha nitelikli bir nesil inşa etme adına düşüncelerimizi ve fikirlerimizi kurul üyelerimizle paylaşma fırsatı yakaladık. Stratejilerimizi, hedeflerimizi ve projelerimizi anlattık. Üniversitemizin, şehrimizin, bölgemizin ve genelde ise ülkemizin gelişimi için her zaman olduğu gibi üretmeye çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi.

 

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi