Eğitim
Giriş Tarihi : 05-11-2021 14:37   Güncelleme : 05-11-2021 14:37

Rektör Çiftçi Çankırı Meslek Yüksekokulu’nda İncelemelerde Bulundu

Rektör Çiftçi Çankırı Meslek Yüksekokulu’nda İncelemelerde Bulundu

Rektör Çiftçi Çankırı Meslek Yüksekokulu’nda İncelemelerde Bulundu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı Meslek Yüksekokulu’nda inceleme ve denetimlerde bulunarak akademik personel ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem ile birlikte MYO’yu ziyaret eden Rektör Çiftçi, ilk olarak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Gökşenli’den MYO ile ilgili brifing aldı.

Daha sonra akademik personel ile toplantı gerçekleştiren Rektör Çiftçi, Meslek Yüksekokulu’nun yarım asırlık bir tecrübe ve birikime sahip olduğunu ve bu tecrübesi ile de eş değerleri arasında ayrı bir yere ve öneme sahip olduğunu söyledi.

Rektör Çiftçi konuşmasının devamında “Değerli mesai arkadaşlarım, hepinizin malumu bizim üniversitemizin temel taşı Meslek Yüksekokulumuz. Yarım asırlık geçmişi, kurumsal yapısı ile alanında Türkiye’nin en eski ve en kaliteli okullarından birisi. Tabi ki ona bu kaliteyi ve tecrübeyi katan da başta siz kıymetli akademisyen arkadaşlarımız ve 50 yıl boyunca mezun ederek Türkiye’nin dört bir yayında önemli görev ve üretim alanlarında görev yapan mezunlarımız. Bizim görevimiz de Çankırı Karatekin Üniversitesi için kalite referansı olan Meslek Yüksekokulumuzu daha ileriye taşımak için birlikte çalışarak var olan kalite ve gelişimimizi daha da ileriye taşımaktır. Biz yönetim olarak imkanlarımız ölçüsünde elimizden ne geliyorsa sizlere destek vereceğiz. Meslek Yüksekokulumuzun iyi eğitimin yanında nitelikli insan gücü yetiştirme misyonu da var ve bunu da bu zamana kadar çok iyi bir şekilde yapmıştır. Bundan sonra da bu misyon üzerinden vizyonunu genişletip gelişmeye devam ederek ülke istihdamına nitelikli insan gücü yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu anlamda sizlerin görüşleri ve önerileri doğrultusunda biz de yönetim olarak sizin çalışma şartlarınızı, okulumuzun teknik ve fiziki altyapısını güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Rektör Çiftçi, toplantının ardından, akademisyen ve yöneticilerle ayrı ayrı görüşerek talep, öneri ve şikayetlerini dinledi ve çalışma atölyelerinde inceleme ve denetimlerde bulundu.