Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 17:56   Güncelleme : 14-12-2021 17:56

Rektör Çiftçi Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları Oylamasında Oy Kullandı

Rektör Çiftçi Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları Oylamasında Oy Kullandı

Rektör Çiftçi Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları Oylamasında Oy Kullandı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Anadolu Ajansı’nın (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

AA foto muhabirleri ile muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyen Çiftçi, yaşam, spor ve haber kategorilerinde beğendiği fotoğrafları seçti.

Haber kategorisinde Ali Jadallah`ın “Annenin feryadı” fotoğrafına oy veren Çiftçi, yaşamda İsmail Kaplan`ın “Mutluluk gözyaşları”, sporda ise Ali Atmaca`nın “Engelli basketbolcunun sevinci” karelerini seçti.

Çiftçi, Anadolu Ajansı`nın Türkiye`de ve dünyada olan gelişmeleri duyurma noktasında ciddi gayretleri olan bir kuruluş olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı`nın Türkiye Cumhuriyeti`nin yüz akı olduğuna vurgu yapan Çiftçi, “Neticede bugün birçok haberin asılsız şekilde yayınlanıp kamuoyu üzerinde yanlış algıların oluşmasına sebep olunan bir ortamda Anadolu Ajansı gerçek ve objektif haberlerle bu manada toplumsal bir vazife de üstenmektedir. Özellikle üç kategoride seçip oyladığımız fotoğraflarla ilgili daha çok dünyadaki sıkıntıların dile getirildiği, engelli bireylerin var olma, sahada olma, insanların içerisinde gayret etme ve sosyalleşmesi manasında çekilmiş olan fotoğrafları biz burada oyladık. Biz aynı zamanda Anadolu Ajansı`nı insanlık misyonunu üstlenen bir teşkilat olarak görmekteyiz. İlerleyen dönemdeki çalışmalarında da bu hususta başarılar diliyoruz.” diye konuştu.