Eğitim
Giriş Tarihi : 02-12-2021 03:49   Güncelleme : 02-12-2021 03:49

Orman Fakültesi öğrencileri Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Mühendisleri Odasını ziyaret etti.

Orman Fakültesi öğrencileri Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Mühendisleri Odasını ziyaret etti.

Orman Fakültesi öğrencileri Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Mühendisleri Odasını ziyaret etti.

Orman Fakültesi öğrencileri Orman Mühendisliğine Giriş Dersi kapsamında Ders sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Bora İMAL nezaretinde Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve Orman Mühendisleri Odasına Ziyarette bulundular.

Dr. Öğr. Üyesi Bora İMAL ve beraberindeki öğrenci grubu öncelikle Orman Genel Müdür Yardımcıları Mehmet ÇELİK ve Mustafa ÖZKAYA’yı makamlarında ziyaret etmişlerdir. Ardından Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ÇELİK, Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Başkan Yardımcısı Mutlu TURAN, Başmüfettiş Rüstem KIRIŞ ve Eğitim Şube Müdürü Levent CENİK OGM toplantı salonunda öğrencilerimiz ile bir araya gelerek; Orman Genel Müdürlüğü’nün teşkilat yapısı ve Orman Mühendisliği mesleğini hakkında açılamalarda bulunarak mesleki tecrübelerini öğrencilerimize aktarmışlardır. Daha sonrasında ise OGM yerleşkesinde bulunan Ormancılık Müzesi ziyaret edilmiş ardından OMG yemek hanesinde öğrencilerimiz meslektaşları ile bir araya gelerek öğle yemeği yemişlerdir.

Öğleden sonraki ziyarette ise ilk olarak Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığında bulunan Yangın Yönetim Merkezi ziyaret edilmiştir. Ziyarette Daire Başkanı Mitat ATEŞ ve Şube Müdürü İlhami AYDIN tarafından yangın yönetim merkezinin tanıtımı teknik donanımı hakkında açıklamalar yapılarak yangın esnasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarılmıştır. Ardından Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanlığını ziyaret edilmiş, ziyarette Daire Başkanı Murat ÇEVİRME, Daire Başkan Yardımcısı Güven GÜLTEKİN ve Şube Müdürü Gediz Metin KOCA tarafından daire başkanlığının çalışma alanları ve uygulama faaliyetleri hakkında bilgi verilmiştir. Sonrasında Silvikültür Dairesi Başkanlığını ziyaret edilmiş, Daire Başkan yardımcısı Dr. Rıdvan ÇÖRTÜ tarafından Silvikültür Dairesi Başkanlığının tanıtımı yapılarak başkanlığın çalışma alanları ve uygulama çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir. Daha sonra öğrencilerimize OMG yerleşkesindeki diğer daire başkanlıklarının tanıtımı yapılmıştır. Son olarak Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ziyaret edilmiş Müdürlüğün çalışma alanları ve faaliyetleri hakkında öğrencilerimize bilgi verilmiştir.

Gezinin ikinci aşamasında ise Orman Mühendisleri Odasına geçilmiş ve ORMÜH Genel Başkanı sayın Hasan TÜRKYILMAZ makamında ziyaret edilmiştir. Ardından öğrenci grubumuza Orman Mühendisleri Odası’nın tanıtımı yapılarak mesleğimizin özel çalışma alanları hakkında bilgi verilmiştir.  Ziyarette ekibe ORMÜH Genel Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet ÜSTÜNYER ve İsmail Hakkı GÜNEY ile Merkez Şube Başkanı İbrahim POLATLI ve Yönetim Kurulu Üyesi Şevkiye TOPCU eşlik etmişlerdir. Ankara ziyareti Orman Mühendisleri odasındaki akşam yemeği ile son bulmuştur.

Ders sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Bora İMAL, “Yoğun çalışma programı ve gündemlerine rağmen ekimizi sıcak bir ortamda misafir eden meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunarız dedi” ve Orman Genel Müdürlüğü ve Orman Mühendisleri Odası’nı ders uygulaması kapsamında ilk ziyaret eden Orman Fakültesi Olarak gezinin öğrencilerimiz açısından son derece faydalı olduğunu belirtti.