Eğitim
Giriş Tarihi : 16-12-2021 11:22   Güncelleme : 16-12-2021 11:22

Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri Gerçekleştirildi.

Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri Gerçekleştirildi.

Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri Gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından 3.sü düzenlenen, “Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri”, Uluyazı Kampüsü`nde gerçekleştirildi.

Üniversitelerde öğrencilerin hem sosyalleşme hem de sosyal sorumluluk odağında  öğrenci topluluklarının gerçekleştireceği etkinliklerin önemine vurgu yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi “Öğrenci toplulukları, öğrencilerimizin ufuklarının genişlemesi ve yenilikçi girişimcilik ruhlarının harekete geçmesi bakımından çok önemli oluşumlardır.” dedi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ve Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile birlikte topluluk tanıtım stantları tek tek dolaşarak topluluk üyesi öğrenciler ve danışman akademisyenleri ile fikir alışverişinde bulunan Rektör Çiftçi şu sözleri söyledi:

“Sevgili öğrencilerimiz 1,5 yıllık aranın ardından tekrar böyle güzel bir tanıtım etkinliğinde bir arada olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yükseköğretim hem bilgiye talip olan hem de bilgiyi yayanların var olduğu bir ortamdır. Biz üniversitemizde sadece bu bilgiyi üretip yaymakla yetinmiyor, Anadolu’nun her bir değerini yaşatan ve geleceğe taşıyan bir yapı da oluşturmak istiyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak yerel ve ulusal bazda nerede bir kültürel ve sosyal etkinlik varsa onu hem yaşayıp hem geleceğe taşımak için bizde orada olacağımızı bu organizasyon vesilesi ile ifade etmek istiyorum. Biz günü yaşayan değil geçmişin serencamını yaşayıp geleceğe değer üretip çıktılar bırakan bir yapı olacağız. Bunu da hep birlikte yapacağız. Toplumun hassasiyet ve değerleriyle barışık olacağız. Toplum için, milletimiz için ve daha güzel bir dünya için değerler üreteceğiz. Her alanda bu misyonun savunucusu ve temsilcisi olacağız. Anadolu’nun ortasında yakılan bu dostluk, kardeşlik muhabbet ateşinin dalga dalga bütün medeniyet coğrafyamıza yayılmasını temenni ediyorum. Bizlerden beklentilerinizi ve taleplerinizi biliyoruz. Bu beklentileri öğrenci odaklı bir yönetim anlayışına sahip olarak elimizden geldiği kadar karşılamaya çalışacağız.  Aynı zamanda erdemli bilginin rehberliğinde yeryüzünde güzelliğin ve iyiliğin yayılmasının yollarını arayacağız. Bu anlamda sizlerin gözlerinde gördüğüm ışık ve motivasyon beni de heyecanlandırıyor ve gelecek adına daha da ümit var kılıyor. Bu akademik yılın da öğrencilerimiz ve topluluklarımız açısından faydalı, eğitici, bir o kadar da sosyal bir yıl olmasını ümit ediyor ve tüm topluluklarımızın başarılarının devamını diliyorum.”

Öğrencilerin ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği topluluk tanıtım programı gün boyu çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin merkezi oldu.