Ekonomi
Giriş Tarihi : 05-01-2022 23:39   Güncelleme : 05-01-2022 23:39

MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE SULAMA ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE SULAMA ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE SULAMA ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ÇANKIRI İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE SULAMA ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Günümüzde artan su problemine çözüm bulmak amacı ile Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN Başkanlığında İl Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımı ile Suyun önemi, Basınçlı sulama yöntemlerinin yaygınlaştırılması ve Sulama Destekleri konusunda Sulama Çalıştayı düzenlendi.

Konu ile ilgili olarak İl Müdürü Düzgün “Dünyada ve ülkemizde son yıllarda artan oranlarda ortaya çıkan kuraklığın, suyun önemini bir kez daha hatırlattığı gözükmektedir. Tarımsal üretimin öneminin daha çok arttığı bugünlerde tarımsal kuraklıkla mücadele etmede sulamanın önemi büyüktür. Yer üstü ve yeraltı sularının azalması tarımsal üretimde endişeleri de beraberinde getirmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için boşa akıp giden suları değerlendirmek, yağmurlama, damla sulama gibi basınçlı sulama sistemleri kullanmak gerekmektedir. Bu çerçevede aktif olarak tarımsal sulamada kullanılan baraj ve göletler belirlenerek,  Muhtarlarımız, Şube ve İlçe Müdürlerimiz ile birlikte sulama yapılan köyler belirlenip, tarımsal envanterleri çıkarılacak, çiftçilerimize eğitimler verilecektir” dedi.

Çalıştay sonucunda Basınçlı sulama yöntemlerinin yaygınlaştırılması konusunda il düzeyinde yapılacak çalışmalar planlanarak faaliyetlere başlandı.