Eğitim
Giriş Tarihi : 17-11-2021 18:44   Güncelleme : 17-11-2021 18:44

Kurşunlu Adalet MYO Öğrencileri Uluyazı Kampüsü’nde

Kurşunlu Adalet MYO Öğrencileri Uluyazı Kampüsü’nde

Kurşunlu Adalet MYO Öğrencileri Uluyazı Kampüsü’nde

Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri planlanan oryantasyon etkinlikleri kapsamında okul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Melek Yıldız ve okulda görev yapan akademisyenler nezaretinde Uluyazı Kampüsü’nde bulunan birim, sosyal alanlar ve Darülhadis İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma  Merkezi’ni gezdiler.

İlk olarak dijital ve yazılı kaynakları, teknik altyapısı ve mimarisi ile bölgenin en iyi kütüphanelerinden biri olan merkezi kütüphaneyi gezen Kurşunlu Adalet MYO öğrencilerine yetkililer tarafından bilgi verilerek kütüphanenin imkanları ve özellikleri anlatıldı.

Hukuk Fakültesi ziyaretinde ise fakülde öğretim görevleri tarafından öğrencilere kendi bölümleri, istihdam sahaları hakkında bilgilendirme yapıldı ve gelecek planlamaları ile ilgili tavsiyelerde bulunuldu.

Daha sonra Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden öğrenci grubuna burada kültürel ve spor aktiviteleri, sosyal imkanlar sunum eşliğinde anlatıldı ve öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

Açık ve kapalı spor alanlarını gezen öğrenciler bu alanları çok beğendiklerini ifade ettiler.

Son olarak ÇAKÜ Darülhadis İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni gezen öğrencilere Araştırma Görevlisi Nurdan Genç tarafından merkezin tarihi ve başlanan hadis dersleri ile ilgili bilgi verildi.

Gezi hakkında bilgilendirme yapan Kurşunlu Adalet MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Melek Yıldız; okula uyum programı kapsamında öğrencilerine belirli aralıklar ve sayılar ile bu tür geziler düzenlediklerini  onların okula, şehre ve ilçeye uyumlarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

Yıldız, “ Kurşunlu Adalet MYO olarak öğrencilerimizin üniversite ve kampüs havasını teneffüs etmeleri, üniversite ortamını daha yakından görmelerini sağlamak ve onların yeni bir okul, yeni bir ilçe, yeni bir şehre alışmaları ve uyum sağlayabilmeleri için bu tür planlı gezilerimiz devam edecek. Bunun dışında öğrencilerimizi Üniversitemiz tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerle imkanlar ölçüsünde buluşturmak istiyoruz. Onların Kurşunlu Adalet MYO’nun Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin en önemli birimlerinden biri olduğunu hissetmelerini ve üniversite hayatını yaşamalarını diliyoruz. Bu anlamda her daim yanımızda olan ve bizim proje, etkinlik ve taleplerimize her zaman sonsuz destek veren başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere diğer yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Her zaman bize Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin her birimiyle büyük bir aile olduğunu hissettiriyorlar. Biz de Kurşunlu Adalet MYO olarak böyle güzel bir ailenin parçası olduğumuz için çok mutluyuz.” sözleriyle duygularını ifade etti.