Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-06-2021 12:35   Güncelleme : 30-06-2021 12:35

KKYDP 14. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalanmaya Başlandı.

​ KKYDP 14

KKYDP 14. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalanmaya Başlandı.

KKYDP 14. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalanmaya Başlandı.

21/11/2020 tarih ve 31311 Sayılı Resmi Gazete’ de Yayımlanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/24) ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2020/25) kapsamında ilimizde toplam 39 adet proje başvurusu yapılmıştır.  İl Proje Değerlendirme Komisyonunca yapılan değerlendirme sonucunda 19 adet proje uygun görülerek Bakanlığımız Merkez Değerlendirme Komisyonuna gönderilmiştir.  Bakanlığımız Merkez Değerlendirme Komisyonunca yapılan değerlendirmeler sonucunda gönderdiğimiz projelerin tamamı uygun bulunarak 19 proje program kapsamına alınmıştır.

Hibe desteği almayı hak kazanan yatırımların 3 tanesi Ekonomik Yatırımlar niteliğinde,  16 tanesi ise Kırsal Altyapı yatırımlarından oluşmaktadır. Balya makinesi alımı yapacak olan yatırımcımız ile İl Müdürlüğümüz arasında ilk hibe sözleşmesi imzalanmıştır.

İmza töreninde konuşan İl Müdürümüz Sayın Dr. Hüseyin DÜZGÜN “İlimizde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında çok daha fazla yatırım başvurularının yapılmasını arzu ediyoruz. Yapılan her bir yatırım ilimiz ve ülkemiz ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaktadır. İl Müdürlüğü olarak her zaman yatırımcılarımızın yanında yer alacağız ve yatırımcılarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Bugün atılan imzaların yatırımcımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi ve hatıra resimleri çekiminin ardından tören sona erdi.