Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-08-2021 03:44   Güncelleme : 14-08-2021 03:44

İLİMİZ KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİ İÇİN PROJE KAPSAMINDA ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN BASINÇLI KOYUN YIKAMA VE İLAÇLAMA MAKİNALARI İLİMİZ KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNE DEVREDİLMİŞTİR.

Hayvancılık Genel Müdürlüğünün Destekleriyle İlimize Küçükbaş Hayvanlarda Ektoparaziter mücadelenin Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında 3 adet Basınçlı Koyun Yıkama ve İlaçlama Makinesi ve 3 Adet Taşıma Römorku alınmıştır

İLİMİZ KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİ İÇİN PROJE KAPSAMINDA ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN BASINÇLI KOYUN YIKAMA VE İLAÇLAMA MAKİNALARI İLİMİZ KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNE DEVREDİLMİŞTİR.

Hayvancılık Genel Müdürlüğünün Destekleriyle İlimize Küçükbaş Hayvanlarda Ektoparaziter mücadelenin Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında 3 adet Basınçlı Koyun Yıkama ve İlaçlama Makinesi ve 3 Adet Taşıma Römorku alınmıştır.  

Proje kapsamında Küçükbaş hayvanlarda ektoparaziter mücadeleyi kolaylaştırmak, Mobil Basınçlı Yıkama ve İlaçlama Makinası kullanımıyla daha az maliyetle daha çok üreticiye ulaşılarak maliyetlerin azaltılması ve ekonomiye katkı sağlanması, Ağıl ve mera şartlarında erişilebilir ve uygulanabilir yöntemlerin benimsetilmesi ve yaygınlaştırılması ve ayrıca Zoonoz karakterli  hastalıklarla (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi vb.) mücadele amaçlanmıştır.

Bu kapsamda alımı gerçekleştirilen Basınçlı Koyun Yıkama ve İlaçlama Makineleri ekipmanları ile birlikte, tüm yetiştiricilerimize ulaştırılarak teknik donanımlı personel tarafından daha etkin bir şekilde kullanılması amacıyla İl Müdürlüğümüz ve Çankırı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında protokol imzalanmıştır. Bu protokol ile temin edilen tüm ekipmanların kullanımı İl Müdürlüğümüz Kontrol ve Denetimi altında, Çankırı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine devredilmiştir.

Projemizin İlimiz yetiştiricilerine hayırlı olmasını dileriz.