Eğitim
Giriş Tarihi : 23-04-2022 19:40   Güncelleme : 23-04-2022 19:40

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak için Çankırı’ya gelen İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Üniversiteye gelişinde Vali Abdullah Ayaz ve Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı,  “Üniversite Şeref Defterini” imzaladı.

Daha sonra Vali Ayaz ve Rektör Çiftçi ile bir süre baş başa görüşen Çataklı, Rektör Çiftçi’den üniversiteyle ilgili bilgi aldı.

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ Sayın Bakan Yardımcımızı üniversitemizde misafir etmekten son derece mutlu olduk. Kendilerine Üniversitemiz, çalışmalarımız ve yapmayı düşündüğümüz yatırım ve projelerimizle ilgili bilgi verdik. Bir şehir üniversitesi olarak devletimizin her kademesinden yöneticilerimizi yanımızda görmek ve desteklerini almak bizim için şüphesiz ki çok değerli. Kendilerinin bir Çankırılı olarak şehrin kalkınmasında üniversitenin önemine vakıf bir yönetici olması ve desteklerini istediğimiz konularda olumlu yaklaşımı bizleri mutlu etti. Bir kez daha bizleri ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da, “Maneviyatın ve onun verdiği huzurun zirveye çıktığı bu mübarek Ramazan gününde memleketimizde ve şehrimizin kalbi olarak gördüğümüz Üniversitemizde bulunmaktan son derece memnunum. Sayın Rektörümüzden aldığımız bilgiler ve şehirde yaptığımız gözlemler ışığında son dönemde Üniversitemizin büyük bir gelişim içerisinde olması  ve bu gelişime şehri ve Çankırı halkını da dahil etmeye çalışması son derece mutluluk verici.  Biz memleketimizin gelişimi için lokomotif olarak Üniversitemizi görüyoruz. Çankırılı yöneticiler olarak bizler her zaman Üniversitemizi desteklemeye gayret edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Değerlendirmelerin ardından günün anısına Rektör Çiftçi, Bakan Yardımcısı Çataklı’ya plaket takdiminde bulundu.

Ziyaretin ardından Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Ayaz ve Rektör Çiftçi, Çankırı’da bulunan Gençlik Liderleri ile iftarda bir araya geldiler sonrasında ise Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i ziyaret ettiler..