Ekonomi
Giriş Tarihi : 21-12-2021 18:56   Güncelleme : 21-12-2021 18:56

Hayvan Refahını Artırma Çalışmalarımız Devam Ediyor..

Hayvan Refahını Artırma Çalışmalarımız Devam Ediyor..

Hayvan Refahını Artırma Çalışmalarımız Devam Ediyor..

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İlimizdeki hayvanların refahı için hazırlanmış olan Mera Islah ve Amenajman projesi kapsamında 2021 yılında İl genelinde sıvat ve gölgelik yapım işlemi tamamlanmıştır.

Şabanözü Gürpınar Mahallesi, Merkez Karaşeyh ve Bozkır köyleri, Eldivan Seydi Köyü, Kurşunlu İlçe Merkezi ve Yapraklı Merkez Mahallelerinde, yöre hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamak için 6 adet sıvat ve 5 adet gölgelik yapımı yıl içinde tamamlanarak kullanıma açılmıştır.

Yapılan sıvat ve gölgelikler İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN tarafından kontrol edilerek, yöre hayvanlarının refahının temin ve tesisi maksadıyla çiftçilerimize teslim edilmiştir. İl Müdürü DÜZGÜN yaptığı açıklamada;

“Bu proje ile merada otlayan hayvanların sularını rahat içmeleri için sıvatlar yapılmış ve sağlıklı, hijyenik bir su sistemi oluşturulmuştur. Hayvanların dinlenmesi için gölgelikler yapılmış, bu gölgeliklere konulan yalama taşları sayesinde de hayvan refahında artış sağlanmıştır. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak, Daha kaliteli ve sağlıklı bir hayvancılık için önümüzdeki yıllarda da projelerimizin artarak devam edeceğini ifade eder, teslimi gerçekleştirilen projelerimizin İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayır ve bereket getirmesini temenni ederim” dedi.