Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-12-2021 11:56   Güncelleme : 03-12-2021 11:56

GROWTECH ANTALYA 2021 TARIM FUARINA KATILIM

GROWTECH ANTALYA 2021 TARIM FUARINA KATILIM

GROWTECH ANTALYA 2021 TARIM FUARINA KATILIM

Çankırılı Sebzeciler Antalya Tarım Fuarında…

24-27 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya ilinde Expo Center Tarım Fuar alanında “Growtech 20. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı”  düzenlendi.

Antalya İlinde düzenlenen Fuara Çankırı İli Sebze Üreticileri Birliği Üyeleri Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ulaşım ve danışmanlık hizmeti katkıları ile katıldılar.

Toplam 60.000 m2 alanda, 6 ayrı salonda, 5 kategoride, 25 ülkeden 510 katılımcı firmanın yer aldığı fuara İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Mühendis Ömer ÇETİNKAYA nezaretinde katılım sağlayan ilimiz sebze üreticileri; Sera ve Sulama Teknolojileri, Tohum-Fide-Fidan Ürünleri, Bitki Besleme ve Bitki Koruma Ürünleri, Tarım Makinaları ve Hayvancılık Ekipmanları sektörlerinde faaliyet gösteren katılımcı firmalara ait stantları ziyarette bulundular.

İlimiz Sebzecileri ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksini ziyaret ederek pazarlama konusunda çeşitli bilgiler aldılar,

Ayrıca düzenlenen Teknik gezi kapsamında ise, topraksız tarım yapılan üretim seraları, biber domates, salatalık, patlıcan vb. çeşitli ürünlere ilişkin seralar ziyaret edildi.

İlimiz Sebzecileri gerek fuar ziyaretinde gerekse Antalya ilinde yapılan etkinliklerde çeşitli teknik ve pratik bilgiler alarak tarımsal girdi temini gibi konularda da bilgi sahibi oldular.