Eğitim
Giriş Tarihi : 08-12-2021 20:25   Güncelleme : 08-12-2021 20:25

Genç Yeşilay Topluluğu Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Genç Yeşilay Topluluğu Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Genç Yeşilay Topluluğu Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Genç Yeşilay Topluluğu üyeleri SKS Sağlık Şube Müdürlüğü Psikolojik Danışmanı ve Yeşilay Üniversite Temsilcisi Uzm. Psikolog Elif Ayten Kayar ve Yeşilay Öğrenci Topluluğu Danışmanı Arş. Gör. Enis Sert nezaretinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret ettiler.

 Ziyarette, Bağımlılıklar ile Mücadele Yerel Eylem Planı çerçevesinde bağımlılık yapan maddelere talebin önlenmesi ve bağımlılıklar ile mücadele konusunda farkındalık oluşturup öğrencilere ve personellere yönelik koruyucu ve önleyici hizmetleri planlamaları ve diğer farkındalık etkinlikleri üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, Genç Yeşilay ekibine koruyucu/önleyici faaliyetlerini hayata geçirmeleri noktasında her zaman yanlarında olduklarını ileterek alan çalışmalarına hız vermelerini ve fırsat buldukça bu çalışmalara katılmak istediğini söyledi.

 Rektör Çiftçi, Bağımlılıkla Mücadele konusunda alanda yapılan analiz ve sosyal etkinliklerin makale, tez ve bilimsel çalışmalara dönüştürülmesi ve bir rapor haline getirilmesinin önemli olduğunu ve bu konuda adımlar atacaklarını belirterek, “ Biz üniversite olarak ülkemiz ve özellikle gençlerimiz için çok önemli bir husus olan Bağımlılıkla Mücadele ve “Yeşilay Gönüllülük Hareketi” konusunda her zaman sizlerin yanındayız ve her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü Psikolojik Danışmanı Yeşilay Üniversite Temsilcisi Uzm. Psikolog Elif Ayten Kayar ilgili çalışmalarda üniversite öğrencileri ile el ele verdiklerini ve Çankırı ili faaliyetlerini üniversite adına sürdürdüklerini iletti.

Yeşilay Öğrenci Topluluğu Danışmanı Arş. Gör. Enis Sert, İstanbul Sepetçiler Kasrı’na düzenlenmesi planlanan gezinin önemine değindi ve Rektör Çiftçi’den planlanan eğitim gezisinin yolculuk süreci ile ilgili destek istedi.

Genç Yeşilay Derneği Öğrenci Vekil Başkanları Sümeyye Özveren ve Şuayip Alhaj konu ile ilgili Yeşilay faaliyet ve çalışmalarını Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye sundular.

Genç Yeşilay öğrenci topluluğu ve Yönetim Kurulu, Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye desteklerinden dolayı teşekkürlerini ve “Hilal-i Ahdar” yazılı el emeği tablo ve Yeşilay hediyelerini sundular.