Eğitim
Giriş Tarihi : 16-10-2021 12:00   Güncelleme : 16-10-2021 12:00

Genç Yeşilay Derneği Uluyazı Kampüsünde Farkındalık Etkinliği Düzenledi

Genç Yeşilay Derneği Uluyazı Kampüsünde Farkındalık Etkinliği Düzenledi

Genç Yeşilay Derneği Uluyazı Kampüsünde Farkındalık Etkinliği Düzenledi

Bağımlılıklar ile Mücadele Yerel Eylem Planı çerçevesinde bağımlılık yapan maddelere talebin önlenmesi ve bağımlılıklar ile mücadele konusunda farkındalık yaratıp öğrencilere ve personellere yönelik koruyucu ve önleyici hizmet faaliyeti amaçlı ÇAKÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü nezaretinde Genç Yeşilay Derneği tarafından Uluyazı kampüsünde Yeşilay Standı açıldı.

Standı ziyaret eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Genç Yeşilay ekibi ile tanışıp koruyucu/önleyici faaliyetlerini hayata geçirmeleri noktasında yanlarında olduklarını iletti. Konu ile ilgili uzmanları seminere davet etmek konusunda Yeşilay ekibine destek olarak ev sahipliği yapabileceklerini söyledi.

Yeşilay İl Üniversite Temsilcisi ve ÇAKÜ SKS Sağlık Şube Müdür V. Uzm. Psikolog Elif Ayten Kayar başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere davranışsal bağımlılıklardan olan kumar bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığını önleme konusunda üniversite öğrencilerine yönelik farkındalık çalışmalarının önemini vurguladı.

Genç Yeşilay Derneği Öğrenci Başkanı tarafından alkol bağımlılığı ve tütün bağımlılığının önlenmesinin önemi anlatılarak öğrencilere Yeşilay kalemi, maskesi, çikolatası, anahtarlığı ve broşu dağıtıldı.

Stantta yapılan faaliyetler sonucu Genç Yeşilay Derneği’ne üye kaydı artarak bağımlılıklarla mücadele noktasında el ele verildi.