Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 17:55   Güncelleme : 14-12-2021 17:55

Eldivan SHMYO Tarafından Elektrokardiyagrafi (EKG) Eğitimi Etkinliği Düzenlendi

Eldivan SHMYO Tarafından Elektrokardiyagrafi (EKG) Eğitimi Etkinliği Düzenlendi

Eldivan SHMYO Tarafından Elektrokardiyagrafi (EKG) Eğitimi Etkinliği Düzenlendi

Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı tarafından dış katılımcı ve üniversite öğrencilerine yönelik Elektrokardiyagrafi (EKG) Eğitimi Etkinliği düzenlendi.

Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda 9-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen, 150 kişinin katıldığı etkinlikte, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nden Paramedik Doğan Mutlu eğitimci olarak yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ayşegül Oğlakçı İlhan, “Sağlık profesyonelleri olarak her birimiz sağlığı korumak, yükseltmek amacıyla multidisipliner bir ekip anlayışıyla çalışmaktayız. Acil sağlık hizmetlerinde paramediklerin vazgeçilmez rolünün farkındayız. Siz değerli paramedik adaylarına EKG’nin sistematik analizi yanında aritmilerin tanı ve tedavisi ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılmasını hedeflemekteyiz.  Bu eğitimin çıktılarını katılımcılarımız mesleki hayatta uygulamalı olarak yerine getirecek ve birçok hastanın hayatına dokunacaklardır. Bize bu eğitimler başta olmak üzere  gerçekleştirdiğimiz diğer etkinlik ve projelerde her zaman maddi manevi destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere üniversitemiz yönetim kadrosuna, Meslek Yüksekokulumuz idarecilerine, İlk ve Acil Yardım Programı öğretim elemanlarımıza, eğitimci Sayın Doğan Mutlu’ya ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyor, verimli bir etkinlik geçirmenizi diliyorum. “ ifadelerini kullandı.

Tüm gün süren etkinlikte acil olgu yönetimi, arrest yönetimi, temel ritimler ve ritim bozuklukları gibi birçok başlıkta eğitimler verildi.

Eğitim sonunda Eğitimci-Paramedik Doğan Mutlu’ya plaket takdim edildi.