Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 15:35   Güncelleme : 29-11-2021 15:35

Eldivan SHMYO’da SEIKO Yeni Nesil Cam Teknolojileri Eğitimi Gerçekleştirildi

Eldivan SHMYO’da SEIKO Yeni Nesil Cam Teknolojileri Eğitimi Gerçekleştirildi

Eldivan SHMYO’da SEIKO Yeni Nesil Cam Teknolojileri Eğitimi Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü öğrencilerine düzenlenen eğitimi semineri ile “SEIKO Yeni Nesil Cam Teknolojileri’ eğitimi verildi.

Optisyenlik Programı öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Sezen Tekin ve Dr. Öğr. Üyesi Irmak Karaduman Er’in organizasyonu ile gerçekleşen eğitim seminerinde SEIKO Optik Türkiye Klinik Destek ve Eğitim Direktörü Öğr. Gör. Neslihan Gezer tarafından öğrencilere SEIKO’nun Yeni Nesil Cam Teknolojileri tanıtılarak cam teknolojisine getirdiği yenilikler ve tasarımları tanıtıldı.

Tek odaklı lenslerin ve yeni nesil cam teknolojilerinin de anlatıldığı sunum sonrasında öğrencilere katılım sertifikaları verildi.

Ayrıca, SEIKO Optik Cam firması tarafından öğrencilere laboratuvar eğitiminde kullanılmak üzere 1000 adet cam teslim edildi.

Eğitim semineri sonrası Optisyenlik Programı öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Sezen Tekin ve Dr. Öğr. Üyesi Irmak Karaduman Er yaptıkları değerlendirmede, “Okulumuz, bölümümüz ve öğrencilerimiz adına SEIKO Optik Cam firmasına ve Öğr. Gör. Neslihan Gezer’e vermiş oldukları kıymetli bilgiler ve Optisyenlik programı laboratuvarımıza yapmış oldukları katkı için ve yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda bizlere her zaman destek olan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere diğer yöneticilerimize ve okul müdürümüze çok teşekkür ederiz.” dediler.