Eğitim
Giriş Tarihi : 10-11-2021 21:10   Güncelleme : 10-11-2021 21:10

Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi Rektör Çiftçi`yi Ziyaret Etti

Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi Rektör Çiftçi`yi Ziyaret Etti

Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi Rektör Çiftçi`yi Ziyaret Etti

Eğitim-Bir-Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) Genel Sekreteri Latif Selvi, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi`yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Selvi`ye; Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Fatih Yavuz, Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Ahmet Dönmez ve Çankırı Eğitim-Bir-Sen Üniversite Temsilciliği yönetimi de eşlik etti. Rektör Çiftçi ve Selvi`nin görüşmesinde; üniversite personelinin talepleri dile getirilirken, yükseköğretimdeki gelişmeler ve gelecek süreçteki beklentiler üzerine de karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Ziyaretin sonunda Rektör Çiftçi, Genel Sekreter Selvi`ye Âl-i İmran Suresi 26`ncı ayetin yazılı olduğu bir hat tablosu hediye etti. Çiftçi ayrıca, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı ile Genel Başkan Ali Yalçın ve yönetimi adına Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Çankırı`da dikimi gerçekleştirilen fidanlar için dikim sertifikalarını da Selvi`ye teslim etti. Kendisi ve Eğitim-Bir-Sen adına dikilen fidanlar için duyduğu memnuniyeti dile getiren Latif Selvi ise Rektör Çiftçi`ye Eğitim-Bir-Sen araştırma ve analizlerini içeren yayınları hediye etti.

Ziyaretten sonra Eğitim-Bir-Sen Çankırı Üniversite Temsilciliği`nin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasındaki yeni ofisinin açılışı gerçekleştirildi.

Ofisin açılışında konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, şu sözleri söyledi:

“Yetkili sendika olarak faaliyetlerimizi yürütmek, çalışmalarımızı sürdürmek, çalışanlarımızın sorunlarına çözüm bulmak ve kazanımlarımızı arttırmak arzusuyla açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde Eğitim-Bir-Sen hizmet ofisi olarak kullanılmak üzere tahsis edilen bu mekân, umarız güzel hizmetlere vesile olur.

Bu huzurlu çalışma ortamını sağlayan başta Sayın Rektörümüz olmak üzere üniversite yönetimimize teşekkür ediyorum. Hem üniversitemizdeki örgütlülüğü hem de bu nezih ortamı, sendikal faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hususunda tahsisine vesile oldukları için Üniversite Temsilciliğimizi, Çankırı Şubemizi ve Memur-Sen İl Temsilciliğimizi tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Başkan Selvi`nin konuşmasının ardından konuşan Rektör Çiftçi ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikli olarak Eğitim-Bir-Sen Çankırı Üniversite Temsilciliği`nin yeni ofisi hayırlı olsun. Dünyada sendikacılık hareketleri çok önemli misyonlar üstlenmiştir. Türkiye`de de Eğitim-Bir-Sen, sendikacılıkta bu misyonu üstlenen sendikalardan olmuş, beklenen ve umulan daimi tekamülü yapacak bir sendikacılık hareketi olarak karşımıza çıkmıştır. 1990`lı yıllarda kurulmuş olmasına rağmen, yetiştiği ve bulunduğu toplumun tarihi ve kültürel mirası üzerinde idealleri inşa eden bir sendika olmuştur. Bu yönüyle de hak arama ve alternatif üretme noktasında milletimizin ve eğitim camiamızın ihtiyaç duyduğu her alanda katkı sunması bakımından, biz Eğitim-Bir-Sen`i oldukça önemsiyoruz.

Kendileriyle özellikle yükseköğretim kurumları ile ilgili süreçlerde `’Daha iyi neler yapılabilir?’’ konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bizim de kendilerinden bazı taleplerimiz oldu ve Ankara`da bunları takip edeceklerini ifade ettiler. Hep birlikte güzel bir sinerji ile inşallah geleceğe yatırım yapma adına iyi bir fırsatı yakalamış olduk.”

Açılış, Latif Selvi`ye Çankırı kaya tuzundan yapılmış bir hediye takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

.