Eğitim
Giriş Tarihi : 11-11-2021 17:11   Güncelleme : 11-11-2021 17:11

Doğada Sanat – Sonbahar Etkinliği Gerçekleştirildi

Doğada Sanat - Sonbahar Etkinliği Gerçekleştirildi

Doğada Sanat – Sonbahar Etkinliği Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Esra Ertuğrul Tomsuk tarafından organize edilen “Doğada Sanat – Sonbahar” etkinliği, çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk etabında; Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refa Emrali ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysun Altunöz`ün konuk konuşmacı olarak yer aldığı “Doğada Sanat – Sonbahar Semineri” gerçekleştirildi. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerin ardından ise etkinliğin ikinci etabı olan “Doğada Sanat – Sonbahar Çalıştayı”na geçildi.

Düzenlenen çalıştay ile, özellikle pandemi döneminde bir süreliğine uzak kalınan bu tarz sanatsal üretim süreçlerinin; doğada, sonbaharın en güzel renklerine dâhil olunarak gerçekleştirildiğini ifade eden Dr. Esra Ertuğrul Tomsuk, Çankırı`nın doğal güzellikleri arasında yer alan “Alpsarı Göleti”nde düzenlenen bu çalıştay ile katılımcıların doğayla barışçıl ve uyumlu bir çalışma ortamı içerisinde sanat eserlerini icra etme fırsatı yakalamış olduklarını belirtti.