Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 14:12   Güncelleme : 12-11-2021 14:12

Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Avrupa Birliği Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “AB Sürecimiz ve Gençler İçin Fırsatlar” konferansı için Çankırı’ya gelen Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, konferans öncesi Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti ve üniversite şeref defterini imzaladı.

Ziyarette Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem ve ÇAKÜ Avrupa Birliği Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hatice Yazgan da hazır bulundu.

Çankırı’da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Avrupa Birliği Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan başarılı çalışmaları ve projeleriyle gerçekleştirdikleri uluslararasılaşma hamlelerini yakından takip ettiklerini ve başarılı bulduklarını ifade ederek bu anlamda kendilerini destekledikleri söyledi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanlığı’nın AB Başkanlığı’nı yapan çok önemli bir misyon temsilcisini ÇAKÜ’de misafir etmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

Rektör Çiftçi, “Sayın Bakan Yardımcımız ve AB Başkanımız ülkemizin AB süreci çalışmalarını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politika ve diplomasi temsilciliğini başarılı bir şekilde temsil ediyor. Bugün kendisi bize ve öğrencilerimize AB sürecimiz ile ilgili ufuk açıcı bir bilgilendirme yapacaklar. Bu süreci birinci elden duymak şüphesiz ki öğrencilerimize ve katılımcılara çok şey katacak. Kendisinden ziyadesiyle istifade etmeye çalışacağız.

Biz Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak uluslararasılaşma alanında bölgenin lokomotif üniversitesi ve Erasmus değişim programlarında ise Türkiye 2.si bir üniversite olarak bu alanda ki etkinliğimizi daha da ileriye taşımak için öğrencilerimize her türlü desteği veriyoruz. Bu anlamda Avrupa Birliği Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ve Erasmus Koordinatörlüğümüz yaptıkları çalışmalarla Sayın Bakan Yardımcımız gibi alanının en üst düzey yetkililerini öğrencilerimizle buluşturarak ve eğitimler vererek onları en iyi şekilde geleceğe hazırlıyorlar. Biz de yönetim olarak onlara her türlü desteği veriyoruz. Başarı bir ekip işidir. Bizde ekip ruhu içerisinde çalışıyoruz. Bu çalışmalar sırasında bize her türlü maddi manevi desteği sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin tüm yönetici ve kurumlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve Rektör Çiftçi’nin Bakan Yardımcısı Kaymakcı adına Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından dikilen fidan sertifikasını kendisine sunması ile sona erdi.