Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-06-2021 23:42   Güncelleme : 30-06-2021 23:42

ÇANKIRI ZİRAAT ODASINDA TARIMSAL FAALİYETLERİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

​ 2021 yılında Çankırı İlinde yapılan tarımsal faaliyetlerin değerlendirilmesi, tarımsal sorunların ve taleplerin dile getirilmesine yönelik İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli’nin ev sahipliğinde Tarım Orman İl Müdürü Dr

ÇANKIRI ZİRAAT ODASINDA TARIMSAL FAALİYETLERİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

2021 yılında Çankırı İlinde yapılan tarımsal faaliyetlerin değerlendirilmesi, tarımsal sorunların ve taleplerin dile getirilmesine yönelik İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli’nin ev sahipliğinde Tarım Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN ve İlçe Ziraat Odası Başkanlarının katılımı ile düzenlendi.

Toplantının açılışında Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli’nin hoş geldiniz konuşmasının ardından, İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN, düzenlenen toplantının, çiftçilerin sorunları ve taleplerinin dile getirilmesi ve Ziraat Odaları ile İşbirliğinin artırılması açısından, çok önemli olduğunu belirterek tarımsal faaliyetler ile ilgili bilgileri paylaştı.   Pandemiyle mücadele ettiğimiz 2020-2021 yılı üretim sezonunda bir de kuraklığın yol açtığı kayıplarla karşı karşıya kaldık. Bakanlık olarak her zaman çiftçimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz dedi. Ziraat Odası Başkanlarının da görüşlerinin alındığı toplantıda çiftçilerimize yönelik yapılacak çalışmalar, son dönemde yeni uygulamaya geçen tarım teknikleri, İlimizde önemli görülen hastalık ve zararlıların mücadelesi, Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) çalışmaları, afetler, Tarım Sigortaları (TARSİM), hayvan hastalıkları, aşılama ve küpeleme çalışmaları vb. tarım ve hayvancılık konuları değerlendirildi.