Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-08-2021 02:34   Güncelleme : 27-08-2021 02:34

ÇANKIRI TARIM VE HAYVANCILIĞINA DEĞER KATIYORUZ

Tarımda Yeniliğe Devam Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün Destekleriyle ilimizde “Silaj Paketleme Makinesi Alımı Projesi” kapsamında Makina alımı gerçekleşmiştir

ÇANKIRI TARIM VE HAYVANCILIĞINA DEĞER KATIYORUZ

Tarımda Yeniliğe Devam

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün Destekleriyle ilimizde “Silaj Paketleme Makinesi Alımı Projesi” kapsamında Makina alımı gerçekleşmiştir.

Bu proje çerçevesinde, Çankırı İli ve İlçelerine bağlı köylerde, çiftçilerimize silajlık yem bitkisi ekilişini teşvik etmek sureti ile hayvancılığın geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan kaliteli kaba yem üretiminin artırılması, silaj yapımı sırasında oluşan kayıp ve zayiatları önlemek, tarımsal mekanizasyonu geliştirmenin yanı sıra üreticilerin yaptıkları silajın kalitesini artırmak, kaybı önlemek ve depolama maliyetini azaltmak amaçlanmıştır.

Bu kapsamda alımı gerçekleştirilen Silaj Paketleme Makinası ekipmanları ile birlikte, tüm yetiştiricilerimize ulaştırılarak teknik donanımlı personel tarafından daha etkin bir şekilde kullanılması amacıyla İl Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN ve Çankırı İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer ÇENDEK tarafından protokol imzalanmıştır.

Konu ile ilgili olarak Birlik Başkanı Ömer ÇENDEK; “Hayvancılığı geliştirmek, kaba yem ihtiyacını karşılamak, verim ve kaliteyi artırmak amacıyla bu projeyi İlimize kazandıran İl Müdürümüz, Şube Müdürümüz ve emeği geçen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeline teşekkürü borç bilirim. Sizlerden aldığımız destekle bizlerde üzerimize düşeni yaparak üreticilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN ise “Hayvancılık ülke tarımının mihenk taşıdır. Hayvancılığa destek, ülke tarımına destektir. İlimiz hayvancılığında kaliteli kaba yem ihtiyacının temin ve tesisi, ürünlerin kalitesinin arttırılarak kayıpların önüne geçilmesi adına, Bakanlığımız destekli uygulamaya koyduğumuz projemizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak akıtacağımız her damla terin, üreticimize bereket olarak yansımasını dilerim” dedi.

Bu protokol ile temin edilen tüm ekipmanların İl Müdürlüğümüz Kontrol ve Denetimi altında olacak şekilde, kullanımı Çankırı İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine devredilmiştir.

Projemizin İlimiz çiftçilerine hayırlı olmasını dileriz.

VİDEO