Çankırı Haber
HV
05 ARALIK Pazartesi 00:06

ÇAKÜ’de Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2022 17:57   Güncelleme : 26-10-2022 17:57
ÇAKÜ’de Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

ÇAKÜ’de Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

“26 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Şube Müdürlüğü tarafından “ ÇAKÜ Kampüste Yürüyor” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Murat Yıldırım, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

ÇAKÜ spor kompleksi ve Tuzluk Cafe arasında gerçekleştirilen yürüyüş ile başlayan etkinlik, Tuzluk Cafe önünde gerçekleştirilen yarışmalar ile devam etti. Etkinlik boyunca öğrencileri yalnız bırakmayan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Rektör Çiftçi, burada yaptığı konuşmada “ Sevgili gençler, dile getirdiğimiz üzere Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde insana, sizlere, gençlerimize dair sağlık, kültür, sanat, spor, sosyal aktivite kapsamında her şey mevcut. Yaşımızın ilerlemesiyle vücudumuzda ortaya çıkabilecek hareket eksikliklerini önlemek adına bugünden vücudumuzu spora ve sporun başlangıç aşaması olan yürümeye alıştırmamız gerekiyor. Bizde, daha sağlıklı bir üniversite olma adına bu tür faaliyetlerin artırılmasını sağlayacağız. “26 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’de” farkındalık oluşturma adına yaptığımız bu etkinlikte yürüyüşümüzde bize yol arkadaşlığı yapan sizlere teşekkür ediyor, yarışmalarda dereceye giren arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

“26 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” etkinliği yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve bilgilendirme broşürlerinin dağıtımı ile sona erdi.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi