Eğitim
Giriş Tarihi : 09-11-2021 22:58   Güncelleme : 09-11-2021 22:58

ÇAKÜ ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında En Glow İş Birliği Protokolü İmzalandı

ÇAKÜ ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında En Glow İş Birliği Protokolü İmzalandı

ÇAKÜ ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında En Glow İş Birliği Protokolü İmzalandı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Çankırı eğitim dinamikleri ile ortak iş birliği protokolleri ve Çankırı eğitiminin nitelik ve kalitesini artırmak üzere başlattığı proje geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda ÇAKÜ, genelde İl Milli Eğitim Müdürlüğü pilot olarak ise 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile öğrencilere hitap eden “İngilizce konuşma pratiklerini geliştirme fırsatı” (En Glow) başlığıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Protokole Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi adına ise okul müdürü Abdullah Cengiz imza attı.

Protokol ile 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde eğitim-öğretim gören öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerini artırmak için gerekli sosyal ortam eksikliğinin giderilmesi düşünülmektedir.  Projenin özel amacı; öğrencilere hem İngilizce konuşma pratiklerini geliştirme fırsatı sunacak kontrollü bir sosyal öğrenme ortamı yaratmak hem de toplumsal ve bireysel gelişimlerine katkı sağlamak olarak belirlendi.  Protokol ile Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin uygun göreceği mekan ve zamanlarda üniversite öğretim elemanları ve öğrencileri ile lise öğrencilerinin buluşmaları, mümkünse ÇAKÜ olanaklarından yararlanmaları da amaçlanmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.

Harun Çiftçi, protokolün Çankırı’da eğitim için yeni bir vizyon ve gelişim kapısı aralayacağını ve önemli çıktılar sağlayacağını söyledi.

Rektör Çiftçi devamında: “Türkiye’nin en büyük sermayesi olan nesil sermayesini inşa eden kurumlardan biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrimizin çocuklarının eğitimi ve geleceği için sorumluluk bilinciyle hareket ederek Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarımızdan gelen iş birliği ve proje çalışmalarına sonsuz destek vermeye devam etmektedir. Bu protokol ile de yeni bir işbirliğine imza attık. Bu protokol; yaygın bir dil olan İngilizcenin okul öğrencilerimiz tarafından sınıf ortamı ve günlük hayatlarında normal konuşma dili gibi kullanılmasına yönelik bir çalışma olacak. Bildiğiniz gibi bizim çok gelişmiş ve yabancı dil üzerine sertifika derecelerini verme yetkisine sahip bir dil merkezimiz var. Burada görev yapan uluslararası ve ulusal bazda nitelikli eğitim veren eğiticilerimizin yanında çok iyi derecede İngilizce konuşabilen kursiyerlerimiz var. Bu anlamda bizim dil merkezimiz ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerimizi hem sınıflarda hem de sosyal etkinliklerde bir araya getirerek İngilizce pratiklerini geliştirmenin yanısıra sosyal ve kültürel yönden de güçlendirmeyi ve üniversiteye hazırlamayı amaçlıyoruz.

Bu protokolün iki kuruma ve Çankırı’ya hayırlı olmasını ve daha üst düzey iş birliği çalışmalarına kapı açmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ise Çankırı Karatekin Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında oluşturulan güzel sinerjinin Çankırı eğitimine sunacağı olumlu çıktıların kısa süre içerisinde meyvelerini vermeye başlayacağını vurguladı ve iş birliğine sundukları katkı için Rektör Çiftçi nezdinde Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne teşekkür ettiğini söyledi.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Merve Çarıkçıoğlu’da öğrencilere verilen teorik bilgilerin pratiğe dönüşebilmesi için bu tür sosyal projelere ihtiyaç duyulduğunu ve bu iş birliği projesini geliştirdiklerini söyledi.

Çarıkçıoğlu, yaklaşımları ve projeye destekleri için Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’e ve Okul Müdürü Abdullah Cengiz’e teşekkür etti. Teorik eğitimlerini Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin geniş imkanları ve nitelikli eğitimcileri ile sınıflarda ve sosyal alanlarda pratiğe dönüştürecek öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanacaklarını ifade eden Çarıkçıoğlu; bu projeye destek veren tüm yöneticilere öğrenciler adına da teşekkürlerini dile getirdi.

.