Eğitim
Giriş Tarihi : 24-12-2021 03:05   Güncelleme : 24-12-2021 03:05

ÇAKÜ Uluslararasılaşma Hedefini Daha da Genişletiyor

ÇAKÜ Uluslararasılaşma Hedefini Daha da Genişletiyor

ÇAKÜ Uluslararasılaşma Hedefini Daha da Genişletiyor

Yeni dönem Erasmus hareketliliklerinde Türkiye’nin katılım anlaşmasını imzalanmasının ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne tahsis edilen bütçede değişikliğe gidilmiş olup verilen bütçenin %33 oranında artırılmasına karar verildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi proje sözleşmesinin imzalamasının ardından yaptığı açıklamada; Erasmus hareketliliklerine önem verdiklerini ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne tahsis edilen bütçenin verimli ve adilane bir şekilde kullanılması için çalıştıklarının altını çizdi.

Ayrıca; Erasmus projelerinin sadece hareketlilik düzeyinde kalmadığını geliştirilen projeler ile birlikte ÇAKÜ’ye gelen uluslararası öğrenci sayılarının ve niteliğinin artırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Rektör Çiftçi, yeni tahsis edilen bütçe ile birlikte Çankırı Karatekin Üniversitesi’nden Avrupa Birliği’nin prestijli üniversite ve kurumlarına uzun dönemli öğrenim ve staj hareketliliği için öğrenci göndermenin yanında kısa süreli akademik ve idari personel hareketliliğinin gerçekleştireceğinin de altını çizdi.

Rektör Çiftçi açıklamasını “ÇAKÜ Erasmus Koordinatörlüğü tarafından takip edilen süreçte, bir yandan mevcut bütçenin verimli ve etkin kullanılması sağlanırken diğer taraftan 2022 döneminin hazırlıkları da hızla devam etmektedir. Bu çerçevede ÇAKÜ yeni dönemde ülkemiz ve üniversitemizin kalkınması ve gelişmesi için yenilikçi – dijital becerileri önceleyen çevre dostu projeler sunmayı sürdürecektir. “ sözleriyle tamamladı.