Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2022 17:58   Güncelleme : 21-01-2022 17:58

ÇAKÜ Orman Fakültesi Araştırma ve Uygulama Ormanı Fark Yaratacak

ÇAKÜ Orman Fakültesi Araştırma ve Uygulama Ormanı Fark Yaratacak

ÇAKÜ Orman Fakültesi Araştırma ve Uygulama Ormanı Fark Yaratacak

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Öner ve öğretim üyesi Doç. Dr. Meriç Çakır’ı kabul etti.

Kabulde Dekan Öner ve Doç. Dr. Meriç Çakır, Rektör Çiftçi’ye Orman Fakültesi Araştırma ve Uygulama Ormanı hakkında bilgi verdiler.

Görüşmede Araştırma ve Uygulama Ormanı Koordinatörü Doç. Dr. Meriç Çakır Araştırma Ormanının tanıtımını yapan bir sunum gerçekleştirdi.

 Sunumda özellikle Araştırma ve Uygulama Ormanının konum itibari ile İç Anadolu bozkır ekosisteminden Karadeniz ekosistemine geçiş kuşağında bulunduğunu belirten Doç. Dr. Çakır, bu özelliği ile birçok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan Araştırma Ormanının olası iklim değişikliği sonuçlarından öncelikli etkilenecek bölgelerden olacağını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, Araştırma ve Uygulama Ormanının bulunduğu konum dolayısı ile bilimsel çalışmalara daha fazla katkı sağlaması bakımından önemli olduğunu dile getirdi.

Görüşme sonunda bilimsel olarak aktif kullanılan ve gelecekte de kullanılmaya devam edeceği öngörülen Araştırma ve Uygulama Ormanına bilim insanlarının faydalanabileceği bir fiziki mekan yapılması hususunda görüş birliğine varıldı.