Eğitim
Giriş Tarihi : 17-12-2021 18:26   Güncelleme : 17-12-2021 18:26

ÇAKÜ Öğrencileri Kültürüne Sahip Çıkıp Taşmescit Etrafında Çevre Temizliği Yaptılar

ÇAKÜ Öğrencileri Kültürüne Sahip Çıkıp Taşmescit Etrafında Çevre Temizliği Yaptılar

ÇAKÜ Öğrencileri Kültürüne Sahip Çıkıp Taşmescit Etrafında Çevre Temizliği Yaptılar

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ekoloji Topluluğu düzenledikleri etkinlikle “Kültürüme Sahip Çıkıyorum” dediler ve aslına uygun hizmet edebilmesi için Çankırı Karatekin Üniversitesi himayesine devredilen Anadolu’nun ilk Darülhadisi Taşmescit etrafında çevre temizliği yaptılar.

Etkinliğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Murat Yıldırım, akademisyenler, ÇAKÜ Tema Topluluğu, Genç Yeşilay Topluluğu ve ÇAKÜ Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

Etkinlik öncesi ulusal ve yerel basın temsilcilerine açıklama yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi “Bugün burada Çankırı’nın kültürel emanetlerini korumak için aynı zamanda geleceğe daha güzel daha nitelikli hatıralar bırakmak için toplandık. Çankırı Karatekin Üniversitesi toplumla iç içe değerlerini yaşayan, yaşatan ve aynı zamanda yeni değerler üreten bir üniversite anlayışına sahip. Bugün burada ekoloji topluluğumuz, TEMA Topluluğumuz, Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz ve değerli hocalarımızla birlikte Anadolu’nun ilk hadis okulu Darülhadis dediğimiz Taşmescit ve civarının amacına uygun bir şekilde hizmet edebilmesi amacıyla çevreci bir anlayışla bazı etkinliklerimiz olacak. Etrafını yeşillendirdiğimiz bu tarihi emanetin temizliğini gönüllü arkadaşlarımızla birlikte yapmış olacağız.” dedi.

Rektör Çiftçi, şöyle devam etti: “Üniversite toplumla iç içe olmak zorundadır. Aynı şekilde kültürümüzün, medeniyetimizin ve mukaddesatımızın unsurlarını da savunmak ve yaşatmak mecburiyetindedir. Bu gaye ile ilerleyen dönemlerde de bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Biz geleceğe bu noktada bir not bırakıyoruz ve gençlerimizi bu noktadaki hassasiyetleri nedeniyle tebrik ediyor; onlara, topluluk üyelerimize ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz.”

Rektör Çiftçi’nin açıklamalarının ardından etkinliğe katılanlar hep birlikte çevre temizliği yaparak etkinliği tamamladılar.