Eğitim
Giriş Tarihi : 24-02-2022 01:57   Güncelleme : 24-02-2022 01:57

ÇAKÜ Heyeti BATIKAF 2022 Hazırlık Çalıştayına Katıldı

ÇAKÜ Heyeti BATIKAF 2022 Hazırlık Çalıştayına Katıldı

ÇAKÜ Heyeti BATIKAF 2022 Hazırlık Çalıştayına Katıldı

25 – 26 Mart 2022 tarihlerinde 16 paydaş üniversitenin katılımıyla Bolu Abat İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF) için düzenlenen çalıştaya Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ve ÇAKÜ Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Barış Öztuna katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın katılımıyla 22 Şubat 2022’de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda BATIKAF’ta yer alan paydaş illerin valileri, paydaş üniversitelerin rektörleri, sorumlu rektör yardımcıları, Kariyer Merkezi Müdürleri ile illerin Gençlik ve Spor İl Müdürleri, İŞKUR İl Müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile Bolu ili idari amirleri hazır bulundu.

Öğrenci ve mezunları iş dünyasıyla buluşturacak Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’na ilişkin planlama, değerlendirme ve görüş alışverişlerinin bulunduğu çalıştay, 1 gün sürdü.  

Çalıştay sonunda Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi paydaş üniversite rektörleri ile yaptığı ikili görüşmelerde  üniversiteler arasında ki işbirliğini geliştirmek ve hayata geçirilebilecek ortak projeler üzerine fikir alışverişinde bulundu.