Eğitim
Giriş Tarihi : 05-01-2022 23:39   Güncelleme : 05-01-2022 23:39

ÇAKÜ’de Yapay Zekanın Sosyal, Psikolojik ve Etik Boyutu Tartışıldı

ÇAKÜ’de Yapay Zekanın Sosyal, Psikolojik ve Etik Boyutu Tartışıldı

ÇAKÜ’de Yapay Zekanın Sosyal, Psikolojik ve Etik Boyutu Tartışıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji Topluluğu ve ÇAKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yapay Zeka Tartışmaları; Sosyal, Psikolojik ve Etik Boyutu” etkinliği yoğun katılımla gerçekleştirildi.

4 Ocak 2022 Salı günü Hukuk Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe akademisyenler, yöneticiler ve öğrenciler katılırken konuşmacı olarak ise ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Esra Aslan, Psikoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Beyza Yener ve Felsefe Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Erman Kar yer aldı.

Etkinlikte konuşmacılar tarafından son yıllarda farklı mecralarda tartışılan yapay zekanın; sosyal, psikolojik ve etik boyutları detaylı bir şekilde ele alınırken, konuyla ilgili çeşitli örneklere yer verildi ve sunumlar gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji Topluluğu Başkanı Eren Efe Bostan, etkinlikle günümüzde çok gündemde olan yapay zekanın sosyal, psikolojik ve etik boyutları hakkında bilgilendirme yapmak ve farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Etkinliğe destek ve katkılarından dolayı başta Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere ÇAKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü’ne ve hocalarına müteşekkir olduğunu söyledi.

Soru cevap bölümünün ardından etkinlik konuşmacılara hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.