Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-07-2021 05:08   Güncelleme : 07-07-2021 05:08

Bakan Yardımcısı Fatih Metin Tarım Sektörü Paydaş Toplantısına Katılmak Üzere Çankırı’ya Geldi

​ Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN, İlimize gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu

Bakan Yardımcısı Fatih Metin Tarım Sektörü Paydaş Toplantısına Katılmak Üzere Çankırı’ya Geldi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN, İlimize gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

İlimizde İlk olarak Çankırı’da 70 milyon liralık bir yatırımla inşa edilen, temelden 50,5 metre yüksekliğe sahip Dereçatı Barajının açılış törenine katıldı.

Akabinde AK Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Milli Savunma Komisyonu Üyesi Milletvekilleri ile Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i ziyaretinin ardından, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Ziyaretler sonrası Tarım Sektörü Paydaş Toplantısı; Bakan Yardımcımız Fatih METİN, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet YILMAZ ve Valimiz Abdullah AYAZ’ın katılımıyla Hükümet Konağı Sosyal Tesis Binasındaki konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca, AK Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Milli Savunma Komisyonu Üyesi Milletvekilleri, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir ÇELİK, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN, Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluş temsilcileri, ilgili STK temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda, AK Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU’nun selamlama konuşmasının ardından Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet YILMAZ da bir konuşma yaptı. Daha sonra Bakan Yardımcısı Fatih METİN çiftçilerimizin sorularını cevaplandırarak taleplerini dinledi.