Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-01-2022 02:08   Güncelleme : 13-01-2022 02:08

ARICILIK KURSUMUZ TAMAMLANDI.

ARICILIK KURSUMUZ TAMAMLANDI.

ARICILIK KURSUMUZ TAMAMLANDI.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğümü, Milli Eğitim Müdürlüğü Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ile  ortaklaşa düzenlenen Arıcılık Eğitimi başarı ile tamamlandı. 14.11.2021 ve 09.01.2022 tarihleri arasında düzenlenen ve toplam 72 Saatlik eğitime 33 yetiştiricimiz katılmış ve eğitimlerini başarı ile tamamlamışlardır.

        Konu ile ilgili olarak İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN ” Çankırı’da, toplam 1251 yetiştiricimiz Arıcılık İşletmesine sahip olup, Arılı Kovan varlığımız 51.502 adettir. Düzenlenen bu eğitim ile Çankırı arıcılığının geliştirilmesi ve ülke arıcılığında söz sahibi konuma gelmesi, daha fazla insanımızın üretime katılmasının sağlanması, mevcut üreticilerimizin daha fazla, verimli, kaliteli üretim yapabilmelerinin sağlanması ve böylelikle ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlanması amaçlanmıştır.

İlimiz için önemli gelir kaynaklarından birisi olan arıcılık, tarım sektörü içerisinde kırsal nüfusun geçimine katkı sağlayan, emeğin kısa sürede karşılığının alınabildiği bir sektördür. Arıcılıkta önemli bir konuma sahip olan ilimizin mevcut durumunu koruyabilmek, arıcılığımızı geliştirmek, üreticilerimizin daha bilinçli, sağlıklı ve kaliteli bal üretimi ile diğer arı ürünlerine yönelmelerini sağlamak, gelişen yeni teknik ve teknolojileri arıcılarımıza ulaştırmak amaçlarıyla İl Müdürlüğümüzce çiftçi eğitim toplantıları, kurslar, teknik geziler, panel ve konferanslar düzenlenmektedir. Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce ilimiz için yetiştirici ve üreticilerimize yönelik kurs ve eğitimlerimiz devam edecektir.

Kursumuzun İlimize hayırlı olmasını diler, kursa katılan yetiştiricilerimize yapacakları Arıcılık ve Bal Üretimi faaliyetlerinde hayırlı ve bol kazançlar dilerim” dedi.