Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-08-2021 14:53   Güncelleme : 11-08-2021 14:53

ARAÇÜSTÜ ULV SiVRİSİNEK İLAÇLAMA MAKİNELERİNİ TESLİM ALDIK

Çankırı’da Damla Sulama İle Çeltik Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kızılırmak Kaymakamlığının işbirliği ile alımı yapılan ULV Sivrisinek İlaçlama Makineleri İl Müdürlüğümüz ve Kızılırmak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi

ARAÇÜSTÜ ULV SiVRİSİNEK İLAÇLAMA MAKİNELERİNİ TESLİM ALDIK

Çankırı’da Damla Sulama İle Çeltik Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kızılırmak Kaymakamlığının işbirliği ile alımı yapılan ULV Sivrisinek İlaçlama Makineleri İl Müdürlüğümüz ve Kızılırmak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi.

Proje kapsamında daha önceden damla sulama boruları ve çeltik tohumlukları çiftçilere teslim edilerek ekimi yaptırılmıştı. ULV ilaçlama makinelerinin de teslim alınmasıyla Kızılırmak ilçesi ve Merkez ilçede büyük bir sorun olan sivrisineklerle daha etkin bir şekilde mücadele yapılması sağlanacak.

İl Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN; son olarak ihale sürecindeki Zirai İnsansız Hava Aracı alımının da tamamlanmasıyla birlikte proje sayesinde çiftçilerimizin yeni tarım teknik ve teknolojileri ile tanışmış olacaklarını, Çankırı çiftçisi için yeni projelerle yeni şeyler yapmaya devam edeceklerini söyleyerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.