Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-09-2021 14:59   Güncelleme : 03-09-2021 14:59

AHIR MODERNİZASYONU PROJESİ KAPSAMINDA OTOMATİK BÜYÜKBAŞ HAYVAN SULUKLARININ DAĞITIMI YAPILDI

     2021 yılında İlimiz Çankırı genelinde uygulanmakta olan Ahır Modernizasyonu Projesi kapsamında alımı gerçekleştirilen Otomatik Büyükbaş Hayvan Suluklarının dağıtımı yapıldı

AHIR MODERNİZASYONU PROJESİ KAPSAMINDA OTOMATİK BÜYÜKBAŞ HAYVAN SULUKLARININ DAĞITIMI YAPILDI

     2021 yılında İlimiz Çankırı genelinde uygulanmakta olan Ahır Modernizasyonu Projesi kapsamında alımı gerçekleştirilen Otomatik Büyükbaş Hayvan Suluklarının dağıtımı yapıldı.

İlimiz genelinde  faaliyet gösteren ve talepte bulunan 354 adet  büyükbaş hayvan  yetiştiricimize, %25 Yetiştirici Katkısı ile birlikte alımı gerçekleştirilen toplamda 3310 Otomatik Büyükbaş Hayvan Suluklarının dağıtımı gerçekleştirildi.

Otomatik Büyükbaş Hayvan Suluklarının dağıtımına Katılan İl Müdürümüz Dr. Hüseyin DÜZGÜN; Dağıtımı gerçekleştirilen sulukların bir an evvel ahırlara monte edilmesi tavsiyesinde bulunarak, Yetiştiricilerimizin talepleri doğrultusunda bu ve bunun gibi projelerimizin devam edeceğini, Ahır modernizasyonu projesi kapsamında dağıtımı gerçekleştirilen otomatik suluklar ile nihai hedefimizin modernize edilmiş ahırlar ile ilimiz hayvancılığının gelişmesi, iş gücünde azalma, suya bağlı hayvanlardan oluşan sağlık problemleri ve stres faktörlerinin elimine edilmesi, et ve süt veriminde artış olduğunu belirtti. 

Yetiştiricilerimize hayırlı olsun.