Eğitim
Giriş Tarihi : 15-04-2022 21:07   Güncelleme : 15-04-2022 21:07

16 Nisan Dünya Biyologlar Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

16 Nisan Dünya Biyologlar Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

16 Nisan Dünya Biyologlar Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Fen Fakültesi Bilimsel ve Kültürel Etkinlik Komisyonu tarafından online olarak “16 Nisan Dünya Biyologlar Günü” etkinliği düzenlendi

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü Dr. Irmak Polat yaparken konuşmacı olarak ise Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Zekiye Suludere ile Biyologlar Dayanışma Derneği Başkanı Uzman Biyolog Tarık Batuhan yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek biyologların bilim dünyasındaki öneminden bahsederek 16 Nisan Dünya Biyologlar Gününü kutladı.

Daha sonra Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Zekiye Suludere, ‘Mikrodünya ve Sanat’ başlıklı oldukça ilgi gören bir sunun gerçekleştirdi.

Biyologlar Dayanışma Derneği Başkanı Uzman Biyolog Tarık Batuhan,Biyologların iş imkanları, hakları ve kanunlarla ilgili güncel bilgiler verdi.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlik soruların cevaplanmasıyla sonlandırıldı.