Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-06-2021 15:01   Güncelleme : 02-06-2021 15:01

1 HAZİRAN DÜNYA SÜT GÜNÜ

​ 1 HAZİRAN DÜNYA SÜT GÜNÜ FAO nun almış olduğu kararlar doğrultusunda “2000 yılından bu yana, her 1 Haziran’da, süt sektörünün ekonomik kalkınmaya, çiftçilere ve beslenmeye katkısını tekrar hatırlamak ve hatırlatmak için Dünya Süt Günü olarak kutlanmaktadır

1 HAZİRAN DÜNYA SÜT GÜNÜ

1 HAZİRAN DÜNYA SÜT GÜNÜ

FAO nun almış olduğu kararlar doğrultusunda “2000 yılından bu yana, her 1 Haziran’da, süt sektörünün ekonomik kalkınmaya, çiftçilere ve beslenmeye katkısını tekrar hatırlamak ve hatırlatmak için Dünya Süt Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl yaşanılan pandemi kurallarına uyularak Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ ‘nin önderliğinde ülke genelin ve ilimizde kutlanmaktadır.

İlimizde Çankırı Tarım Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN önderliğinde Çankırı Süt Üreticiler Birliği Başkanı Hacı Dirican ve damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek eşliğinde sabah saatlerinde Müdürlük giriş katında Müdürlüğe gelen çiftçilere süt dağıtımı yapılarak çiftçilerle süt günü ile alakalı sohbet edildi. İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN Hayvancılık, biliyoruz ki sağlıklı toplumun, güvenilir gıdanın ve güçlü ekonominin, bugünkü ve bundan sonraki en temel dinamiği olacağına vurgu yaparak Bakanlık olarak  hedeflerinin  çeşitli hibe ve desteklerle güçlendirilmek   “olduğunu belirterek Bu bağlamda; sektörümüzün Dünya Süt Günü’nü kutluyor, “Sağlık İçin, Süt İçin” diyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Etkinliklere akşam saatlerinde Çankırı Valisi Abdullah AYAZ ve Çankırı Tarım Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN’ nün katılımlarıyla ilimizin Orta ilçesi Kalfat Köyü’nde bulunan Öğütler Gıda Tic. İnş. Bes. Bil. Tekn. ve Bilg. Pazl. San. Ltd. Şti.-Süt İşleme Tesisi’ne bir ziyaret gerçekleştirilerek sektörlerle alakalı sorun ve öneriler dinlendi.